Walesanov povedie hviezdny Bale, nechýbajú Ledley či Allen

Na šampionát pocestuje aj stredopoliar Joe Ledley z anglického Crystal Palace, ktorý si pred mesiacom zlomil nohu.CARDIFF 31. mája (WebNoviny.sk) – Do konečnej nominácie futbalovej reprezentácie Walesu na blížiace sa majstrovstvá Európy vo Francúzsku sa nevošli obrancovia Adam Matthews (Sunderland/Angl.), Paul Dummett (Newcastle United/Angl.), Adam Henley (Blackburn/Angl.), stredopoliar Emyr Huws (Wigan Athletic/Angl.) a útočníci Tom Lawrence (Leicester City/Angl.), Wes Burns (Bristol City/Angl.) a Tom Bradshaw (Walsall/Angl.).

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Podľa predpokladov pribudla najväčšia hviezda, krídelník Gareth Bale, ktorý sa nepripravoval s tímom, a len minulú sobotu s Realom Madrid zdvihol nad hlavu pohár pre víťaza Ligy majstrov. „Trochu po zápase kríval, ale boli to len kŕče. Podľa všetkého je v lepšej kondícii ako väčšina ostatných hráčov,“ vyhlásil tréner Walesanov Chris Coleman na twitteri domácej futbalovej federácie. Bale je jediným hráčom vo waleskom výbere, ktorý pôsobí mimo Britských ostrovov. Walesania odohrajú prvý zápas na ME 2016 proti Slovákom 11. júna v Bordeaux.

KOMPLETNÝ PROGRAM A VÝSLEDKY ME VO FUTBALE 2016

V ich kádri nechýbajú stredopoliar Joe Allen z FC Liverpool či záložník londýnskeho FC Arsenal Aaron Ramsey. Na šampionát pocestuje aj stredopoliar Joe Ledley (Crystal Palace), ktorý si pred mesiacom zlomil nohu, ale tréner v dobrom slova zmysle riskol jeho nomináciu. „Stále monitorujeme jeho zdravotný stav. Má dobrú šancu na to, aby zasiahol do zápasov na majstrovstvách Európy. Čo sa týka Joea Allena, bude v poriadku. Sme optimisti,“ povedal tréner Coleman. Zdravotne v poriadku nie je ani útočník Hal Robson-Kanu (Reading), ale na zápas proti Slovákom 11. júna by mal byť pripravený.

Na Walesanov čaká generálka pred ME v nedeľu 5. júna, keď si zahrajú proti Švédom na ich trávniku. Šampionát vo Francúzsku bude prvým veľkým medzinárodným podujatím pre Wales od roku 1958, keď jeho hráči nechýbali na MS vo Švédsku.

Konečná 23-členná nominácia waleskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvá Európy vo Francúzsku (10. 6. – 10. 7.):

Brankári: Wayne Hennessey (Crystal Palace/Angl.), Daniel Ward (FC Liverpool/Angl.), Owain Fon Williams (Inverness/Škót.)

Obrancovia: Ashley Williams, Neil Taylor (obaja Swansea City/Angl.), James Chester (West Bromwich Albion/Angl.), Ben Davies (Tottenham Hotspur/Angl.), Chris Gunter (Reading/Angl.), Ashley Richards (FC Fulham/Angl.), James Collins (West Ham United/Angl.)

Stredopoliari: Joe Ledley (Crystal Palace/Angl.), Joe Allen (FC Liverpool/Angl.), David Vaughan (Nottingham Forest/Angl.), Jonathan Williams (Crystal Palace/Angl.), George Williams (FC Fulham/Angl.), David Edwards (Wolverhampton Wanderers/Angl.), Aaron Ramsey (Arsenal Londýn/Angl.), Andy King (Leicester City/Angl.)

Útočníci: Gareth Bale (Real Madrid/Šp.), David Cotterill (Birmingham City/Angl.), Hal Robson-Kanu (Reading/Angl.), Simon Church (MK Dons/Angl.), Sam Vokes (Burnley/Angl.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články