Z Bratislavy vypravia na Euro do Francúzska charterové lety

Bratislavské letisko z dôvodu majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku plánuje vybaviť osem odletov do miest Bordeaux, Lyon, Lille a Clermont-Ferrand a deväť príletov z nich v období od 6. júna do 10. júla.BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Letecké spoločnosti v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami Európy vo futbale vypravia z bratislavského letiska spolu sedemnásť charterových letov do Francúzska a späť. V súčasnosti je podľa letiska plánovaných z dôvodu šampionátu osem odletov do miest Bordeaux, Lyon, Lille a Clermon-Ferrand a deväť príletov z nich v období od 6. júna do 10. júla.

„Počet charterových letov sa v závislosti od objednávok cestovných kancelárií môže ešte meniť. Fanúšikovia môžu zároveň využiť aj pravidelné letecké spojenie z bratislavského letiska do Paríža – Beauvais spoločnosťou Ryanair, ktoré je k dispozícii trikrát týždenne, vždy v utorok, vo štvrtok a v sobotu,“ informovala v piatok hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

Odlet slovenskej futbalovej reprezentácie z Bratislavy do Francúzska je naplánovaný na pondelok 6. júna o 14:00. „Prvé odlety fanúšikov na futbalové majstrovstvá Európy sú v pláne 11. júna z Bratislavy do Bordeaux,“ uviedla Ševčíková. „Charterové lety pre fanúšikov futbalu, vrátane reprezentácie, zabezpečia letecké spoločnosti Air Bucharest, Enter Air, Carpatair, Luxair, ČSA, Cityjet, resp. Air Lubo,“ dodala. Letisko zároveň upozorňuje fanúšikov, že prepraviť akúkoľvek zábavnú pyrotechniku, petardy, prskavky nie je možné ani v príručnej, ani v podanej batožine.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články