Zablúdený projektil a výbuch, v dejisku olympiády bolo rušno

Pyrotechnici zasahovali v blízkosti cieľa sobotňajších cestných pretekov cyklistov s hromadným štartom.RIO DE JANEIRO 6. augusta (WebNoviny.sk) – Výbuch sa ozval v blízkosti cieľa sobotňajších cestných pretekov cyklistov s hromadným štartom na OH v Riu de Janeiro. Novinári na svojich miestach zaregistrovali hlasnú detonáciu a pocítili chvenie. Účastníci vtedy mali do cieľa približne 70 km.

Príslušník bezpečnostných zložiek vysvetlil, že preventívne kontrolovane odpálili opustenú batožinu. Neuviedol svoje meno, pretože nemal kompetenciu oficiálne komentovať udalosť. Ozbrojené zložky obklopili miesto incidentu, ale nepristúpili k evakuácii a podľa prvotných odhadov sa nezdá, že si incident vyžiadal nejaké zranenia. Súťaž pokračuje bez zmeny trasy.

Rozruch spôsobil aj zablúdený projektil v dejisku jazdeckých súťaží. Prerazila strechu mediálneho stanu a skončila na podlahe. Incident sa udial počas prestávky sobotňajšej drezúrnej úvodnej časti pretekov všestrannej spôsobilosti jednotlivcov a družstiev. Projektil dopadol neďaleko jedného z novinárskych stolov v rohu miestnosti určenej na tlačové konferencie, v streche zanechal viditeľný otvor. Aréna sa nachádza neďaleko vojenských priestorov. Na mieste sa rýchlo objavili členovia brazílskej armády, oficiálne stanovisko k udalosti by malo prísť čoskoro.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. augusta 2016

Odporúčané články