Zadržali prevádzačov, zo SR a Maďarska prepašovali 100 ľudí

Na intenzívnom cezhraničnom vyšetrovaní aktivít prevádzačskej skupiny sa podieľali policajné zložky z Rakúska, ako aj Maďarska a Slovenska.BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) – Viac ako 100 migrantov prepašovala cez slovensko-rakúsku a slovensko-maďarskú štátnu hranicu do alpskej republiky prevádzačská skupina, ktorej päť členov, sčasti tiež žiadateľov o azyl, zadržali cez víkend v Rakúsku.

Ako v pondelok s odvolaním sa na krajinské policajné zdroje z Burgenlandu informovala tlačová agentúra APA, vo Viedni a Dolnom Rakúsku spravili súčasne viaceré domové prehliadky. Na intenzívnom cezhraničnom vyšetrovaní aktivít prevádzačskej skupiny sa podieľali policajné zložky z Rakúska, ako aj Maďarska a Slovenska od apríla tohto roku.

Dôvodne podozriví vo veku 23 až 41 rokov, ktorí sú občanmi Iraku, Sýrie a Rakúska, majú od apríla na konte 17 ciest, pri ktorých prepravili ilegálne do Rakúska viac ako 100 osôb, mužov, ženy i deti. Ich tri motorové vozidlá, viacero mobilných telefónov a finančnú hotovosť v nemenovanej výške policajné orgány zaistili. Zadržaných previezli do justičného zariadenia v Eisenstadte.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júla 2016

Odporúčané články