Zať prezidenta Trumpa dostane od mexickej vlády Rad aztéckeho orla

394599_jared kushner 676x501.jpg

MEXIKO 28. novembra (WebNoviny.sk) – Mexická vláda udelí zaťovi amerického prezidenta Donalda Trumpa Jaredovi Kushnerovi najvyššie vyznamenanie v krajine – Rad aztéckeho orla.

V utorok to oznámilo mexické ministerstvo zahraničia. Kushner si podľa rezortu vyznamenanie zaslúžil „za jeho významný prínos v dosiahnutí prerokovaní novej dohody medzi Mexikom, Spojenými štátmi a Kanadou,“

Severoamerická dohoda o voľnom obchode

Kushner sa podieľal na nových rokovaniach o Severoamerickej dohode o voľnom obchode (NAFTA), ktorú tento rok po prijatí zmien premenovali na Dohodu USA, Mexiko a Kanada (USMCA).

Manžel Trumpovej dcéry Ivanky „zohral počas celého procesu zásadnú úlohu, prejavil rozhodujúcu podporu obchodným rokovaniam … a tak dosiahol uspokojivé výsledky,“ uviedlo ministerstvo vo svojom utorkovom vyhlásení.

Mnohí Mexičania nemajú radi Trumpa

Vyznamenanie sa v Mexiku stretlo s kritikou, keďže mnohí obyvatelia krajiny nemajú radi Trumpa pre jeho komentáre o mexických migrantoch a sľuboch o vybudovaní múru na spoločnej hranici.

Prominentný mexický intelektuál Enrique Krauze nazval rozhodnutie udeliť Kushnerovi Rad aztéckeho orla činom „vrcholného poníženia a zbabelosti“. „Kushner je zaťom muža, ktorý nazval Mexičanov ‚vrahmi a sexuálnymi násilníkmi’,“ napísal Krauze na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Mexiko v minulosti Radom aztéckeho orla ocenilo zahraničných lídrov, hodnostárov, osobnosti kultúry či filantropov. Vyznamenanie dostali napríklad aj Walt Disney či Bill Gates.

Viac k témam: americký prezident, Donald Trump, Enrique Krauze, Jared Kushner, Rad aztéckeho orla, vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zať prezidenta Trumpa dostane od mexickej vlády Rad aztéckeho orla © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články