Zavraždili britského rozhlasového moderátora, niekto ho uškrtil a udrel do hlavy

394566_gavin ford.jpg

BEJRÚT 28. novembra (WebNoviny.sk) – V Libanone našli mŕtveho britského rozhlasového moderátora, ktorý žil v krajine už niekoľko rokov. Jeho telo objavili v utorok v horskom meste Bejt Mery neďaleko Bejrútu.

Moderoval rannú šou na Radio One

Gavina Forda, ktorý bol populárnym moderátorom rannej šou na Radio One, zrejme niekto zavraždil. Šesťdesiatpäťročný muž pracoval v rádiu od 90. rokov minulého storočia s v Libanone mal množstvo fanúšikov.

Tamojšie úrady potvrdili, že telo našli v utorok ráno v jeho byte, no bližšie detaily zatiaľ neprezradili. LBC TV uviedla, že ho niekto uškrtil a udrel do hlavy, v dôsledku čoho zomrel. Polícia vypočúva jeho susedov, pričom chce zistiť, kto obeť počas uplynulých dní navštívil.

V pondelok oslavoval narodeniny

Agentúra AP dodáva, že moderátor v pondelok oslavoval svoje narodeniny. „Smrť Gavina Forda ma veľmi šokovala a zarmútila. Bol jedným z libanonských najobľúbenejších moderátorov rannej šou,“ uviedol na Twitteri britský veľvyslanec v Libanone Chris Rampling.

„Všetci na veľvyslanectve v týchto náročných chvíľach myslíme na jeho rodinu, priateľov a kolegov,“ dodal. V decembri našli pri ceste neďaleko Bejrútu zavraždenú pracovníčku britského veľvyslanectva Rebeccu Dykes. Neskôr zadržali podozrivého muža, ktorý by sa mal postaviť pred súd.

Viac k témam: Gavin Ford, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Zavraždili britského rozhlasového moderátora, niekto ho uškrtil a udrel do hlavy © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články