Ženu držal v dome a zneužil, obvinili ho v deň boja proti násiliu páchanom na ženách

394655_obet 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Až desať rokov môže stráviť za mrežami 33-ročný muž z Košického kraja za utrpenie, ktoré spôsobil o dva roky mladšej žene. Proti jej vôli ju držal v dome a znásilnil ju.

Policajti ho obvinili hneď z troch zločinov, a to paradoxne 25. novembra na Medzinárodný dňa boja proti násiliu páchanom na ženách. Prípad sa polícia rozhodla zverejniť aj napriek jeho citlivosti.

Vyhrážal sa jej zabitím

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, obvinený muž násilím prinútil ženu ísť s ním domov. V dome ju držal proti jej vôli a vyhrážal sa jej zabitím.

Pod hrozbou použitia zbrane ju prinútil, aby mu pózovala nahá, s tým, že si ju nafotí. Keď to odmietla urobiť, znásilnil ju. Žena sa následne obrátila na políciu. Násilníka zadržali a teraz čelí obvineniam z obmedzovania osobnej slobody, znásilnenia a vydierania. Stíhaný vo väzbe.

Oznámenie násilia

Násilie má mnoho podôb a môže sa diať na ulici alebo doma za zatvorenými dverami v podobe týrania blízkej osoby a zverenej osoby, ublíženia na zdraví, znásilnenia, nebezpečného vyhrážania, nebezpečného prenasledovania či obmedzovania osobnej slobody.

Polícia vyzýva tých, ktorí niečo o takomto správaní vo svojom okolí vedia, aby ihneď kontaktovali políciu na linke 158, alebo to oznámili anonymne na prokuratúre, súde alebo príslušnom úrade sociálnych služieb. “Násilie nikdy neprestane samo. Je potrebné prelomiť mlčanie a situáciu riešiť,” vyzýva polícia.

Viac k témam: obvinenie zo znasilnenia, sexuálne zneužitie, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ženu držal v dome a zneužil, obvinili ho v deň boja proti násiliu páchanom na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články