Žiadateľov o azyl v Nemecku výrazne ubudlo

V tejto oblasti nastal výrazne klesajúci trend a momentálne prekročí hranice do Nemecka menej ako 200 ľudí denne. Berlín 8. apríla (WebNoviny.sk) – Po uzatvorení tzv. západobalkánskej trasy výrazne klesol počet nových utečencov v Nemecku. Zatiaľ čo v januári ich bolo zaregistrovaných okolo 90.000, vo februári ich bolo 61.428 a v marci už len 20.608, oznámil podľa agentúry DPA nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere.

Počet žiadostí o azyl bol pritom v marci výrazne vyšší ako počet novo registrovaných utečencov; uplynulý mesiac požiadalo o azyl v Nemecku takmer 60.000 osôb. Príčinou je skutočnosť, že Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) často registruje utečencov až niekoľko týždňov či mesiacov po ich príchode do Nemecka.

„Počet žiadostí stúpa, počet tých, ktorí prichádzajú do Nemecka, klesá,“ citovala De Maiziera agentúra DPA. Podľa neho ide iba o zdanlivý rozpor, v skutočnosti nevybavených prípadov ubúda. BAMF ich však má vybaviť stále viac ako 400.000, poznamenala DPA. Nemecká polícia zaregistrovala od januára do marca na hraniciach okolo 107.000 utečencov. Aj v tejto oblasti nastal výrazne klesajúci trend a momentálne prekročí hranice do Nemecka menej ako 200 ľudí denne.

De Maiziere odmietol zverejniť prognózu vývoja na celý tento rok, resp. najbližšie týždne. Podľa neho je na to priskoro, pretože ešte nie je známe, aký dopad bude mať realizácia dohody o utečencoch medzi EÚ a Tureckom. Nedá sa odhadnúť ani to, aké alternatívne trasy si migranti nájdu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. apríla 2016

Odporúčané články