Žigmund Pálffy už je poslancom, v skalickom zastupiteľstve má aj ďalšieho „hokejového“ kolegu

394764_palfy 676x467.jpg

SKALICA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Premiéru v úlohe poslanca Mestského zastupiteľstva v Skalici má za sebou jeden z najlepších hokejistov v histórii Slovenska, majster sveta z Göteborgu Žimund Pálffy (SDKÚ-DS, OKS, KDH, Starostovia a nezávislí kandidáti).

Pállfy má plány s mládežníckym hokejom

V stredu zložil poslanecký sľub a ujal sa tak poslaneckého mandátu. Rovnako ako na ľade, úspešný chce byť aj v poslaneckých laviciach.

Je to trošku iné, ale myslím, že to zvládnem v pohode. Pre nás je podstatné, aby všetko prechádzalo tak, ako má, aby Skalica fungovala. Uvidíme, ako to bude s rozpočtom na budúci rok, pretože od toho sa to všetko odvíja,“ povedal po ustanovujúcom zastupiteľstve s tým, že návrh rozpočtu zatiaľ nečítal.

Pálffy nepopiera, že sa chce v Skalici venovať predovšetkým mládežníckemu hokeju, v ktorom už isté aktivity aj rozbehol. „Zámery sú, ale nepohodol som sa s hokejovým zväzom, tak ma trošku zabrzdili,“ skonštatoval.

Skalické zastupiteľstvo má 19 poslancov

Na budúci rok budú voľby vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja, Žigmund Pálffy očakáva personálne zmeny a potom reštart svojich aktivít s mládežou.

Poslancom v Skalici sa stal aj bývalý hokejový reprezentačný brankár Miroslav Lipovský (nezávislý), ktorý sa zúčastnil „strieborných“ majstrovstiev sveta v Petrohrade v roku 2000. Na hokej nezanevrel, očakáva však, že mestské zastupiteľstvo sa bude venovať športu ako celku.

Mestské zastupiteľstvo v Skalici má 19 poslancov, primátorkou mesta sa na jeho ustanovujúcom zasadnutí stala Anna Mierna.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne voľby 2018 na Slovensku

Viac k témam: Anna Mierna, komunálne voľby 2018 na Slovensku, Miroslav Lipovský, primátor mesta Skalica, Žigmund Pálfy
Zdroj: Webnoviny.sk – Žigmund Pálffy už je poslancom, v skalickom zastupiteľstve má aj ďalšieho „hokejového“ kolegu © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články