Zomrel rockový hudobník Glenn Frey, spoluzakladateľ Eagles

Glenn Frey zomrel v New Yorku po niekoľkotýždňovom boji s následkami viacerých ochorení – reumatoidnej artritídy, akútnej ulceróznej kolitídy a zápalu pľúc.NEW YORK 19. januára (WebNoviny.sk) – Vo veku 67 rokov zomrel v pondelok americký rockový hudobník Glenn Frey, ktorý bol jedným zo zakladajúcich členov skupiny Eagles a podpísal sa pod hity 70. rokov, ako sú Hotel California alebo Life in the Fast Lane. Agentúra AP o tom informuje s odvolaním sa na internetové stránky Eagles.

Podľa zverejneného oznámenia Frey zomrel v New Yorku po niekoľkotýždňovom boji s následkami viacerých ochorení – reumatoidnej artritídy, akútnej ulceróznej kolitídy a zápalu pľúc. „Freyova rodina by chcela poďakovať každému, kto sa pripojil ku Glennovi v tomto boji a dúfal a modlil sa za jeho uzdravenie… Slovami nemožno opísať náš zármutok ani našu lásku a úctu voči všetkému, čo dal nám, svojej rodine, hudobnej komunite a miliónom fanúšikov na celom svete,“ uviedla na svojich stránkach dlhoročná skupina tohto rodáka z Detroitu.

Gitarista Frey založil Eagles spolu s bubeníkom Donom Henleym, gitaristom Berniem Leadonom a basgitaristom Randym Meisnerom začiatkom 70. rokov v Los Angeles. Nasledujúce desaťročie stáli vo svojom žánri na vrchole slávy, pričom stelesňovali „melodický kalifornský sound“, napísala o tvorbe tejto svetoznámej skupiny AP. Dvojicu Frey – Henley pri tom označuje za „jeden z najúspešnejších tímov skladateľov piesní v dejinách“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2016

Odporúčané články