Žralok zaútočil na surfistu, spôsobil mu vážne zranenia

Mladý 22-ročný surfista Brett Connellan útočiaceho žraloka nevidel, utrpel vážne poranenia na stehne a ruke a záchranári ho vrtuľníkom previezli do nemocnice.SYDNEY 31. marca (WebNoviny.sk) – Žralok zaútočil v stredu večer na profesionálneho surfistu vo vodách pri východnom pobreží Austrálie, informuje agentúra AP. Incident sa stal o 19.00 h miestneho času neďaleko pláže pri meste Kaima zhruba 120 kilometrov južne od Sydney, uvádza sa vo vyhlásení polície.

Mladý 22-ročný surfista Brett Connellan utrpel pri útoku zvieraťa vážne poranenia na stehne a ruke a záchranári ho vrtuľníkom previezli do nemocnice St George v Sydney. Connellanovi pomohol dostať sa z vody na najbližšiu pláž športovec Joel Trist, ktorý surfoval spolu s ním.

Zranenému mužovi zachránili život okoloidúci, povolaním zdravotníci, ktorí mu ešte pred príchodom záchranárov poskytli prvú pomoc. „Bol by vykrvácal, než by sme stihli prísť,“ uviedol hovorca záchranárov Terry Morrow s tým, že Connellan mal podľa neho veľké šťastie.

Connellan útočiaceho žraloka nevidel; polícia sa na základe rozsahu zranení pokúša určiť o aký typ a veľkosť zvieraťa išlo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články