Zuzana, Juraj a Milada sa rozhodli podeliť o svoju skúsenosť s rakovinou krvi netradičným spôsobom (video+foto)

523663_661fc9643de6e117563769 676x451.jpg

18.4.2024 (SITA.sk) – Putovnú výstavu s názvom Odhalení, ktorá mapuje život pacientov s rakovinou krv, v stredu otvorili v Národnej rade SR. Tí sa podelili o svoje osobné príbehy v umeleckej publikácii a prostredníctvom spomínanej výstavy. Ochorenie „rakovina krvi“ zastrešuje viac ako 140 typov rôznych nádorových ochorení.

Pacienti, na ktorých je výstava zameraná, trpia druhým najčastejším hematoonkologickým ochorením – mnohopočetným myelómom. Výstava bude v parlamente dostupná do konca apríla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvorenie výstavy Odhalení (fotografie)

„Zuzana, Juraj a Milada sa rozhodli podeliť o svoju skúsenosť s rakovinou krvi netradičným spôsobom. Nehovoria o negatívach, práve naopak. Opisujú, ako sa vďaka včasnej diagnostike a kvalitnej liečbe napriek vážnemu hematoonkologickému ochoreniu vrátili späť do života a veria, že budú nádejou a inšpiráciou aj pre ďalších ľudí,“ uviedol komunikačný odbor Kancelárie NR SR.

Putovnú výstavu v parlamente otvoril predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo Vladimír Baláž (Smer-SD).

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/04/vystava_odhaleni.mp4

Viac k témam: Onkologickí pacienti, predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo, Rakovina, rakovina krvi, Výstava
Zdroj: SITA.sk – Zuzana, Juraj a Milada sa rozhodli podeliť o svoju skúsenosť s rakovinou krvi netradičným spôsobom (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

18. apríla 2024

Odporúčané články