Zverejnili názov a termín premiéry nového seriálu Star Trek

V pripravovanom seriáli sa okrem iného objavia aj úplne nové postavy, ktoré budú hľadať nepoznané svety a civilizácie.BRATISLAVA 24. júla (WebNoviny.sk) – Nový pripravovaný seriál zo sci-fi série Star Trek sa bude nazývať Star Trek Discovery. V sobotu o tom na festivale Comic-Con v San Diegu informoval tvorca projektu Bryan Fuller, ktorý tiež potvrdil, že snímka bude mať premiéru v januári 2017. Návštevníci a návštevníčky podujatia mohli vidieť prvé ukážky novej vesmírnej lode, ktorá dostala meno USS Discovery.

V pripravovanom seriáli sa okrem iného objavia aj úplne nové postavy, ktoré budú hľadať nepoznané svety a civilizácie. Výkonným producentom bude Alex Kurtzman. O vznik novinky sa postará americká televízna stanica CBS. K dispozícii však bude prostredníctvom spoplatnenej streamovacej služby CBS All Access exkluzívne pre diváčky a divákov z USA. Neskôr by sa mala dostať aj do svetovej distribúcie.

Fenomén Star Trek odštartoval seriálom v roku 1966. Zahrali si v ňom Leonard Nimoy (Spock), William Shatner (James T. Kirk), DeForest Kelley (McCoy), George Takei (Sulu), Nichelle Nichols (Uhura) a ďalší. Následne vzniklo šesť filmov a Star Trek poslúžil aj ako motív pre ďalšie seriály a filmy. V roku 2009 sa dostala do kín prvá časť novej filmovej série o posádke vesmírnej lode Enterprise. V snímke Star Trek sa v úlohe kapitána Kirka predstavil Chris Pine, Spocka si zahral Zachary Quinto, pričom vo filme sa v tejto úlohe objavil aj Leonard Nimoy. V roku 2013 sa do kín dostalo pokračovanie s podtitulom Do temnoty a 18. augusta bude mať na slovensku premiréu tretia časť – Star Trek: Do neznáma.

Informácie pochádzajú z webstránky deadline.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2016

Odporúčané články