Zvolenčan Brabenec dostal dištanc, v závere udrel rozhodcu

Český center od disciplinárneho senátu najvyššej súťaže dostal dištanc na dve stretnutia a zároveň finančný trest.

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen sa v najbližších dvoch dueloch semifinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 proti HK Nitra musia zaobísť bez produktívneho útočníka Kamila Brabenca.

Tridsaťdeväťročný český center totiž od disciplinárneho senátu najvyššej súťaže dostal dištanc na dve stretnutia a zároveň finančný trest za priestupok, ktorého sa dopustil po skončení víťazného nedeľňajšieho štvrtého semifinálového súboja. Brabenec dostal trest v hre za to, že vo vypätom závere počas strkanice medzi hráčmi oboch tímov prišlo z jeho strany k fyzickému kontaktu s čiarovým rozhodcom.

Kamil Brabenec sa dopustil previnenia podľa článku 3 disciplinárneho poriadku SZĽH v spojení s prílohou 1A bod 10 písmeno a, za čo dostal nepodmienečný trest zastavenia činnosti na dobu dvoch majstrovských stretnutí v extralige seniorov v SR,“ uvádza sa v stanovisku disciplinárneho senátu. Spomenuté normy pri tomto druhu previnenia uvádzajú viacero možností – nakorčuľovanie či úmyselné podrazenie rozhodcu, odtláčanie rozhodcu, ťahanie rozhodcu za dres a ďalšie. Rozhodnutie nadobudne platnosť podpisom predsedu disciplinárnej komisie SZĽH, ku ktorému príde pravdepodobne v utorok.

Do hokeja dávam ako hráč veľmi veľké emócie, ktoré k hokeju a špeciálne k play-off patria. Uvedomujem si chybu, ktorej som sa dopustil, a preto trest rešpektujem,“ uviedol Kamil Brabenec.

Stav semifinálovej série medzi Nitrou a Zvolenom je po nedeli nerozhodný 2:2. Piaty duel sa uskutoční pod Zoborom v utorok 5. apríla, šiesty pod Pustým hradom o dva dni neskôr.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. apríla 2016

Odporúčané články